k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Follow us

Search

Prezenty Biznesowe Tori

  /  Produkty   /  Wina w ofercie Tori

Wina w ofercie Tori

Moi drodzy, dziś chciałabym Wam opowiedzieć trochę o ofercie win w Tori, a właściwie przedstawić Wam winnicę i jej właścicieli, którzy tak jak ich wino – urzekli mnie absolutnie, a współpraca z nimi to wielka przyjemność.

Wino, jak pewnie wiecie, często jest bardzo uniwersalnym prezentem – czy to dla kogoś nam bliskiego czy np. dla naszego współpracownika, a nawet szefa. Jest to prezent elegancki, subtelny, i można powiedzieć że zawsze będzie się sprawdzał. Jednak jeśli chodzi o wybór odpowiedniego trunku, dobrze by było aby ten wybór nie był przypadkowy. Istnieje wiele szczepów wina, jego rodzajów uzależnionych np. od wieku trunku, a wiele winnic oferuje niezwykłe smaki i aromaty charakterystyczne tylko dla ich regionu i samych wytwórców. Ważne jest, aby wybrać takie, które sprawi radość obdarowanemu, dlatego jeśli szukacie pomocy w tej delikatnej materii – zapraszam w podróż do pewnej rodzinnej włoskiej winnicy.

Wyobraźcie sobie, że znajdujemy się we Włoszech, w regionie Veneto – w północno wschodniej części tego pięknego kraju. Zapraszam Was do winnicy Cirvanetta, należącej do rodziny Fidora, która obecnie jest jedną z najstarszych organicznie uprawianych winnic we Włoszech i zdecydowanie najstarszą w regionie Veneto. Wyróżnia ich smak wina, który zawdzięczają ekologicznej uprawie. W trakcie niemal 50 lat działalności członkowie rodziny oraz pracownicy dostrzegali radykalne zmiany zachodzące w ich otoczeniu, obawiali się że ingerencja człowieka w naturę przyniesie wiele szkód dla smaku wina, dlatego też postanowili iść inną drogą. Tak w latach 70. XX wieku zaczęła się ta niezwykła historia.

Guido Fidora w 1974 roku postanowił, że na przekór panującemu trendowi nawożenia i siarkowania winorośli, on swoje szczepy będzie hodował tak, jak przez tysiące lat było to praktykowane – naturalnie, bez ingerencji w ziemię i w rośliny. Była to odważna decyzja, a konsekwencja w jej realizacji nieustannie budzi podziw. Sommelier, z którym współpracuję zaskoczył mnie zarówno tą historią, jak i produktem oferowanym przez winnicę Cirvanetta, ale miał rację – zakochałam się w ich produktach po same uszy 😉
Rodzina Fidora, dzięki swojej ciężkiej pracy połączyła tradycję uprawy winorośli z nowoczesną technologią, a ich szczepy winorośli są odporne na warunki atmosferyczne i choroby, ale wciąż wolne są od wszelkich “ulepszaczy”. Mają za to w sobie coś niesamowitego – od pierwszej do ostatniej kropli pełne są włoskiego słońca, powietrza, mają niezwykłe walory smakowe, których trudno szukać gdzie indziej.

W ofercie Tori znajdziecie kilkanaście różnych win, począwszy od rubinowego Amarone, które łączy wytrawność wina ze słodkimi aromatami, przez wyraźnie owocowe Ripasso, lekko kwaskowe i orzeźwiające Moscato, a skończywszy na mocno musującym Prosecco i wytrawnym Pinot Grigio. Wybór jest naprawdę duży i czasem trudny, dlatego wspólnie z zaprzyjaźnionym sommelierem pomożemy Wam dobrać wino, które mile zaskoczy osobę, która je otrzyma. Wino sprowadzamy bezpośrednio z winnicy, ale sądzę że jego jakość wynagrodzi czas oczekiwania na produkt 🙂

Myślę, że oferta win w Tori będzie dla Was miłym zaskoczeniem, tak samo jak doradztwo sommeliera, który chętnie służy pomocą i radą, zaś jego niesamowita wiedza pozwala nam zaoferować tylko to co najlepsze. Ktoś kiedyś mi powiedział że wino jest nośnikiem emocji… Zgodnie ze starożytną rzymską zasadą wino jest zwierciadłem duszy miejsca w którym powstało. Pijąc wina z Fidora zanurzamy się w długą historię rodu, szacunek do natury i odważne podejście w przyszłość, a właśnie to chcemy Wam dać w Tori – tradycję i nowoczesność, niezwykłe produkty z… duszą. Myślę, że właśnie dlatego mogę polecić Wam wina z Cirvanetta. Jeśli macie pytania, albo chcecie umówić się na spotkanie  – czekamy na Was.

Milena.

You don't have permission to register