k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Follow us

Search

Prezenty Biznesowe Tori

  /  Etykieta w Biznesie   /  Świąteczne kartki – tradycja, którą warto pielęgnować!

Świąteczne kartki – tradycja, którą warto pielęgnować!

Jak z pewnością wiecie, do prezentu który przygotowujemy w Tori, na życzenie klienta dołączamy ręcznie wykonaną kartkę świąteczną. Choć w XXI wieku mogłoby to niektórym wydawać się przeżytkiem, większość moich klientów nadal praktykuje ten zwyczaj, co uważam za naprawdę fantastyczne! Każda kartka, którą dostają moi klienci tworzona jest na specjalne zamówienie i za każdym razem zachwyca przekazem i symboliką. Ale czy wiecie skąd wziął się ten zwyczaj?

Wzmianki o kartach z życzeniami pojawiają się w starożytnym Egipcie, a nawet w Chinach. Jednak, wg oficjalnych źródeł, pierwsza kartka w nowożytnym świecie została wysłana w 1843 roku w Wielkiej Brytanii. Sir Henry Cole, pierwszy dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie uważany jest za jej wynalazcę. Zawierała w sobie rysunek autorstwa Johna Calcotta Horsleya i przedstawiała rodzinę wznoszącą toast. Kartka ta, wydrukowana w tysiącu egzemplarzy, stała się przełomowym produktem w tak wyjątkowym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia. Od tamtej pory kartki korespondencyjne stały się popularne na całym świecie. W Polsce przyjęły nazwę “pocztówki”, którą wymyślił… sam Henryk Sienkiewicz, wygrywając konkurs na nazwę oryginalnego produktu wchodzącego na rynek. Przez lata, w kraju i na świecie, kartki pocztowe cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem i wciąż były ważnym elementem przedświątecznych przygotowań, przy okazji dostarczając mnóstwo pracy listonoszom. Chyba każdemu z nas kojarzyły się i nadal kojarzą bardzo miło – z życzeniami od dawno niewidzianych przyjaciół i rodziny, ze świadomością, że ktoś o nas myśli i pamięta. Sam fakt, że ktoś poświęcił chwilę, aby ręcznie wypisać dla nas życzenia, w tym szalonym, zabieganym świecie, wart jest choć jednego uśmiechu!

Właśnie ta symbolika pamięci o kimś, kto jest dla nas ważny, nieustannie mnie zachwyca. Tradycyjnej, pięknej kartki bożonarodzeniowej nie zastąpi nawet najbardziej interaktywna e-kartka czy post w social mediach. W tej papierowej formie jest urok, jakiego nie będzie miał żaden e-mail. Po prostu…

Kartki przygotowywane w Tori są unikatowe – dedykowane konkretnej firmie, a więc przygotowane zgodnie ze strategią marketingową przedsiębiorstwa, na doskonałej jakości papierze. Już samo zastosowanie szlachetnego papieru nadaje kartce wyjątkowego charakteru, a piękne życzenia, które się na niej znajdują, z pewnością mile zaskoczą obdarowanych. Osoby, które ze mną współpracują i te kartki tworzą, to prawdziwi artyści: ich świeże pomysły, wyczucie smaku i tworzenie indywidualnych koncepcji graficznych są dla mnie gwarancją, że kartki, które przygotujemy dla Was, będą dokładnie takie jakie sobie wymarzyliście. Myślę, że mogę śmiało powiedzieć – pracuję z najlepszymi, z ludźmi, którzy za każdym razem potrafią mnie zaskoczyć swoją kreatywnością. Mam nadzieję, że i Was zachwycą swoimi pomysłami!

Jeśli macie pytania dotyczące kartek z życzeniami i nie tylko – jestem do dyspozycji. Piszcie, dzwońcie – chętnie udzielę wszelkich informacji.

 

Milena.

 

You don't have permission to register