k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Follow us

Search

Prezenty Biznesowe Tori

  /  Etykieta w Biznesie   /  Savoire vivre w biznesie
Savoire vivre w biznesie

Savoire vivre w biznesie

Czym są zasady savoire vivre wiemy chyba wszyscy. Umiejętność zachowania się odpowiednio w każdej sytuacji, znajomość etykiety przy stole itd przez lata modyfikowane, wciąż jednak obowiązują, i praktycznie każdy z nas styka się z nimi na co dzień.

Jeśli jednak chodzi o etykietę w biznesie, to tak naprawdę delikatny temat, uzależniony od wielu czynników – kultury miejsca gdzie firma ma siedzibę i z jakiej kultury sama się wywodzi – w przypadku firm z zagranicznym kapitałem; jakie panują w niej relacje i zasady, a przede wszystkim jakie normy zostały w niej przyjęte jeśli chodzi o celebrowanie np. świąt, jubileuszy itd.

Wiele firm nosi w sobie pierwiastek obcej kultury – jako kapitał zakładowy, jako formę spółki, działając na międzynarodowym rynku lub zatrudniając międzynarodową kadrę pracowników.  Subtelnością jest nie narzucanie sztywnych wytycznych, tak aby nie urazić niczyich uczuć czy np przekonań religijnych. Uff, trudny temat, prawda? Jednak są sytuacje, w których przychodzi nam z pomocą właśnie savoire vivre. Kiedy nie wiemy jak się zachować, warto postawić na sprawdzone i zawsze eleganckie zasady dobrego wychowania.

Drobny prezent z okazji świąt, jubileuszu czy z innej ważnej dla organizacji/współpracownika okazji nigdy raczej nie zostanie źle odebrany, jeśli zachowa odpowiednią formę, elegancję oraz kontekst. Jest kilka ważnych punktów, do których warto się stosować, np kiedy prezent ma być dla szefa/prezesa itd – zawsze kupujcie go wspólnie, całym zespołem. Będzie to dobrze widziane przez obdarowanego, jak i współpracowników. Wyborne wino, czekoladki, czasem jakiś drobiazg np przydatny w biurze będą miłą pamiątką, o bardzo symbolicznym znaczeniu, a jednocześnie pozwolą zachować odpowiednią formę.
Trochę inaczej sprawa przedstawia się, gdy chcemy podarować prezent np partnerowi biznesowemu. Wtedy prezent oczywiście może być od całej firmy, ale może być także od np jej managera itd., w podziękowaniu za bliską współpracę. Jedynie warto zawsze zwrócić uwagę, aby jego forma była elegancka, i zachowywała pewien dystans, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu – zbyt osobisty prezent, czasem kupiony z zamiarem np. rozbawienia obdarowanego, może wywołać lekką konsternację, więc… lepiej nie ryzykować. Przyjęło się, że pióro, przycisk do papieru, skórzana teczka czy organizer na biurko to prezenty uniwersalne, ale dodanie do tego bardzo dobrego wina lub najlepszej, ręcznie robionej czekolady z pewnością doda subtelnej elegancji takiemu prezentowi, a tym samym – wzbudzi jeszcze więcej pozytywnych emocji. Elegancja zawsze będzie w cenie – powtórzę to z pełną odpowiedzialnością po raz kolejny i mam nadzieję, że przyznacie mi rację 🙂

Wiemy, że wiele osób zastanawia się co będzie odpowiednim upominkiem dla szefa, czy wypada kupić tylko wino, albo koszyk ze słodkościami, a może lepiej coś innego… ale zawsze pojawia się pytanie “co”. Tutaj z pomocą spieszy Tori. Zdobyte doświadczenie pozwoli nam dobrać produkty odpowiednie dla Was i Waszych oczekiwań – jak pewnie wiecie już  z poprzednich wpisów każdy projekt jest traktowany indywidualnie. Właśnie w naszej ofercie znajdziecie wiele ciekawych produktów, które zdrowe, ekologiczne i pyszne zachwycą nawet najbardziej wybredne osoby, a sposób przygotowania prezentu  – począwszy od ręcznie robionej kartki, przez bardzo eleganckie pudełko, a skończywszy na detalach – logo firmy, kolorach dostosowanych do brandu, na pewno sprawią ogromną radość osobie, która taki upominek otrzyma.

You don't have permission to register