k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Follow us

Search

Prezenty Biznesowe Tori

  /  Etykieta w Biznesie   /  Prezent Idealny
Idealny Prezent Biznesowy

Prezent Idealny

Zaczął się nowy rok, czyli przed Wami wiele nowych wyzwań. Tych osobistych i tych zawodowych. Już teraz wielu z Was myśli o planach na całe 12 miesięcy i oczywiście – o prezentach które warto przygotować dla kontrahentów, współpracowników czy partnerów biznesowych.

Moje pomysły na świąteczne prezenty już znacie, ale co z innymi okazjami?
Już spieszę z podpowiedziami!

Prezent biznesowy powinien być elegancki, wyważony i świetnej jakości – to nie ulega wątpliwościom. Ale co może się w takim prezencie znaleźć, aby zachować formalny charakter a jednocześnie być miłą niespodzianką? Mam kilka swoich ulubionych produktów, które wiem że zawsze (naprawdę zawsze!) się sprawdzają i chętnie Wam podpowiem.

Pięknie zapakowane czekoladki. Nie znam żadnej osoby na świecie, która nie cieszyłaby się na widok elegancko zapakowanych czekoladek. Jeśli do tego czekoladki są ręcznie wykonane, z najlepszych produktów o wyjątkowym smaku – taki prezent musi zostać zaliczony jako wyjątkowo udany.

Wino – to uniwersalny prezent, który sprawdzi się przy każdej okazji. Wręczany z życzeniami imieninowymi, z okazji ślubu, jako gratulacje sukcesu zawodowego czy awansu – jest po prostu idealny. Elegancka butelka i wyrafinowany smak w niej ukryty zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Herbata i kawa. Tak, poważnie – to mój pomysł na idealny prezent. Aromatyczna kawa, czy oryginalna herbata sprawdzą się jako prezent o niezobowiązującym charakterze i z pewnością… zostaną dobrze spożytkowane. To bez wątpienia praktyczny i uniwersalny prezent.

Miód – ja twierdzę że to złapane w słoiczku promienie letniego słońca. Pachnący, idealnie gęsty i aromatyczny miód to prezent o bardzo symbolicznym znaczeniu. Pszczoły znane są ze swojej pracowitości, a miód to produkt, który doceniają wszyscy dbający o zdrowie. Dlatego też wręczanie miodu to symboliczne życzenie komuś zdrowia i… docenienie jego dokonań. Sprytny pomysł na podarunek, który wywołuje uśmiech.

Naturalne świece czy mydełka to także bardzo miły prezent, nie tylko dla kobiet. Takie produkty sprawdzą się jako upominek sam w sobie lub dodatek do prezentu jakim może być np. elegancki zestaw długopisów czy kalendarz lub notatnik w skórzanej oprawie. Świąteczne prezenty idealnie dopełniają stroiki lub kompozycje z naturalnych produktów – to taki miły akcent lub również bardzo uniwersalny prezent.

To moje szybkie sposoby na prezent dla osoby, której być może nie znamy zbyt dobrze, nie jesteśmy pewni co jest jej pasją. Jeśli za to znamy preferencje obdarowywanego, to w zasadzie ogranicza nas tylko wyobraźnia. Ale jak wiadomo, dobrze jest zachować umiar – nie każdego może bawić to co nas, a przecież nie chcemy nieświadomie sprawić komuś przykrości. Dlatego tutaj także sprawdzą się uniwersalne rozwiązania, które polecam klientom Tori.

You don't have permission to register